Založ si blog

Oné. ..

ONÉ…

Podtitul:historické prvenstvo Slovenska

Čas:ráno

Miesto: salaš na grúni pod lesom

Postavy: bača,honelníci,ovčeky

Dej😮 tom,ako bačovi svitlo a ovčekom z toho cvrklo

Ráno za rozbresku vstal bača Ďuro vyšiel pred svoju klimatizovanú kolibu, poškrabkal sa vo vajciach,rozhliadol sa orlím zrakom po salaši a v tej chvíli sťaby blesk z jasného neba mu to svitlo.Boha jeho,to je nápad,šak to je tak na nobelovku,ak nie na dve a stopro to najčestnejšie miesto v učebniciach histórie.

Ako človek praktický,ktorý nemá ďaleko od myšlienky k činom okamžite zvolal brífing celého osadenstva salaša a kázal poslať aj pre starú Blažkovú ako zástupcu médií.

A keď už boli všetci zhromaždení,vystúpil bača na vlečku od hnoja,aby ho všetci dobre videli a počuli a spustil svoj historický prejav.

Tak vážení prítomní oné, dnes ráno dostalo sa mi od pána Boha tej cti a bol som vybratý spomedzi všetkých obyvateľov planéty,aby som vám oznámil súc inšpirovaný vnuknutím samotného najvyššieho stvoriteľa akým spôsobom vyriešime všetky tie oné problémy,čo sa snami ťahajú od kedy je salaš salašom.

Ako všetci dobre viete,tak ekonomika nášho salaša je zaťažená niektorými neefektívnymi výdavkami,ktoré keby sa nám podarilo odstrániť,mohol by byť život na salaši bohatší,ľahší a veselejší a mohlo by byť viac oštiepkov a žinčice.Tým nechcem povedať,že tu tej srandy nemáme dosť,ale niekedy je jej tak veľa,že tam už prestáva všetka zábava.

Teda podstatou toho božieho vnuknutia je odstránenie neefektívnych výdavkov a v tomto konkrétnom prípade aj výdavkov oné filozoficky poňaté antihumánnych.A tak vážení oné odstránime armádu!!

Keď to bača vyslovil,v tej chvíli sa akoby zastavil svet.Všetci prítomní zdúpneli s ústami otvorenými,s dychom zaseknutým a nenašli by ste vlas,ktorý by nestál dupkom.Dunčo sa schoval do búdy a blchy ho prestali štípať.Starej Blažkovej vypadol z ruky diktafón, ovčekom sa narovnala vlna a poriadne im cvrklo.Stíchli aj vrabce a vietor prestal podúvať.Celý salaš sa chvel a Zemeguľa sa prestala točiť.

Bača po rečníckej odmlke,keď si dostatočne vychutnal zdesenie,ktoré spôsobilo jeho vyhlásenie pokračoval vo svojom historickom prejave.Vážení,kuknime sa na vec zrakom orla.Ak zrušíme výdavky na armádu,ostane nám viac na saturáciu ostatných spoločenských potrieb,čo sa odrazí na celkovej našej spokojnosti s životom.Naviac to bude mať ten efekt,že keď na vedľajšom salaši budú vidieť,čo sme urobili,tak im docvakne,že im nič z našej strany nehrozí a budú nasledovať náš príklad.Takto sa náš model rozšíri po všetkých salašoch a problém neefektívnych,antihumánnych výdavkov bude vyriešený.

No a teraz mi povedzte oné…..čo to do boha!……viac už bača nestihol povedať,lebo ho stiahli z vlečky,navliekli zvieraciu kazajku a ako nebezpečného blázna zavreli do príslušného zdravotníckeho zariadenia.Takto sme si na salaši pres…i šancu na historické prvenstvo. 

A pointa? Na svete je krásna tá rozmanitosť.Každý deň vás nas…niekto iný!

Ako je to u nás na Auriane I.

21.11.2020

Zdroj:MS* Na Auriane sa už pred pár storočiami celospoločensky presadil úzus,ktorého podstatou je filozofia založená na jednoduchej myšlienke,že pokiaľ z historickej skúsenosti v otázke existencie božej rezultuje možnosť neustáleho antagonistického konfliktu medzi tými čo sú za a tými,čo sú proti a z tej príčiny vznikajúcich rôznych extrémistických prejavov [...]

CML*

17.09.2020

Auriana-na hodine dejepisu. Tak milé deti,dnes si povieme,ako to bolo na našej krásnej Auriane voľakedy dávno ešte v dobe,keď bola naša civilizácia len na počiatku svojho vývoja,keď bola naša spoločnosť podobne ako tí kojenci v plienkach a nie bez príčiny sa tej časti našej histórie hovorí doba temna. Ako všetci viete,dnes si všetci občania našej planéty užívajú [...]

Oznam ÚPBZ

03.09.2020

Oznam Úradu Pre Božie Záležitosti. Vážení občania planéty Zem.Na náš Úrad Pre Božie Záležitosti(´dalej len ÚPBZ) s príslušnosťou pre Zem a priľahlé planéty sú denne doručované sťažnosti veľkej skupiny nespokojných občanov planéty Zem ohľadom stvoriteľského diela božieho.Vzhľadom na skutočnú závažnosť predmetných sťažností a tiež na pokyn [...]

učiteľ slovenska 2020

Učiteľom Slovenska 2020 je pedagogička zo Senca

21.01.2021 18:42

V novovytvorenej kategórii Učiteľ na diaľku vyhral Dávid Králik.

český parlament

Potýčka kvôli rúškam. V českom parlamente sa pobili poslanci

21.01.2021 18:16

Nezaradený poslanec Lubomír Volný sa dostal do slovného konfliktu s podpredsedom Poslaneckej snemovne Tomášom Hanzelom.

NR SR

Čepček opäť navrhuje obmedzenie potratov, vysvetľovať to má na klube OĽANO

21.01.2021 17:44

Poslanec Martin Čepček (OĽANO) podobný návrh už podával v lete minulého roka.

Filipíny, chocolate hills, čokoládové kopce,

Pri južných Filipínach zaznamenali silné zemetrasenie s magnitúdou 7

21.01.2021 17:24

V oblasti nebolo vydané varovanie pred vlnami cunami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 4520x
Priemerná čítanosť článkov: 904x

Autor blogu

Kategórie