Založ si blog

Oné. ..

ONÉ…

Podtitul:historické prvenstvo Slovenska

Čas:ráno

Miesto: salaš na grúni pod lesom

Postavy: bača,honelníci,ovčeky

Dej😮 tom,ako bačovi svitlo a ovčekom z toho cvrklo

Ráno za rozbresku vstal bača Ďuro vyšiel pred svoju klimatizovanú kolibu, poškrabkal sa vo vajciach,rozhliadol sa orlím zrakom po salaši a v tej chvíli sťaby blesk z jasného neba mu to svitlo.Boha jeho,to je nápad,šak to je tak na nobelovku,ak nie na dve a stopro to najčestnejšie miesto v učebniciach histórie.

Ako človek praktický,ktorý nemá ďaleko od myšlienky k činom okamžite zvolal brífing celého osadenstva salaša a kázal poslať aj pre starú Blažkovú ako zástupcu médií.

A keď už boli všetci zhromaždení,vystúpil bača na vlečku od hnoja,aby ho všetci dobre videli a počuli a spustil svoj historický prejav.

Tak vážení prítomní oné, dnes ráno dostalo sa mi od pána Boha tej cti a bol som vybratý spomedzi všetkých obyvateľov planéty,aby som vám oznámil súc inšpirovaný vnuknutím samotného najvyššieho stvoriteľa akým spôsobom vyriešime všetky tie oné problémy,čo sa snami ťahajú od kedy je salaš salašom.

Ako všetci dobre viete,tak ekonomika nášho salaša je zaťažená niektorými neefektívnymi výdavkami,ktoré keby sa nám podarilo odstrániť,mohol by byť život na salaši bohatší,ľahší a veselejší a mohlo by byť viac oštiepkov a žinčice.Tým nechcem povedať,že tu tej srandy nemáme dosť,ale niekedy je jej tak veľa,že tam už prestáva všetka zábava.

Teda podstatou toho božieho vnuknutia je odstránenie neefektívnych výdavkov a v tomto konkrétnom prípade aj výdavkov oné filozoficky poňaté antihumánnych.A tak vážení oné odstránime armádu!!

Keď to bača vyslovil,v tej chvíli sa akoby zastavil svet.Všetci prítomní zdúpneli s ústami otvorenými,s dychom zaseknutým a nenašli by ste vlas,ktorý by nestál dupkom.Dunčo sa schoval do búdy a blchy ho prestali štípať.Starej Blažkovej vypadol z ruky diktafón, ovčekom sa narovnala vlna a poriadne im cvrklo.Stíchli aj vrabce a vietor prestal podúvať.Celý salaš sa chvel a Zemeguľa sa prestala točiť.

Bača po rečníckej odmlke,keď si dostatočne vychutnal zdesenie,ktoré spôsobilo jeho vyhlásenie pokračoval vo svojom historickom prejave.Vážení,kuknime sa na vec zrakom orla.Ak zrušíme výdavky na armádu,ostane nám viac na saturáciu ostatných spoločenských potrieb,čo sa odrazí na celkovej našej spokojnosti s životom.Naviac to bude mať ten efekt,že keď na vedľajšom salaši budú vidieť,čo sme urobili,tak im docvakne,že im nič z našej strany nehrozí a budú nasledovať náš príklad.Takto sa náš model rozšíri po všetkých salašoch a problém neefektívnych,antihumánnych výdavkov bude vyriešený.

No a teraz mi povedzte oné…..čo to do boha!……viac už bača nestihol povedať,lebo ho stiahli z vlečky,navliekli zvieraciu kazajku a ako nebezpečného blázna zavreli do príslušného zdravotníckeho zariadenia.Takto sme si na salaši pres…i šancu na historické prvenstvo. 

A pointa? Na svete je krásna tá rozmanitosť.Každý deň vás nas…niekto iný!

Protiváha NATO

24.02.2024

Protiváha k NATO Washington požaduje, aby Moskva anulovala rozhodnutí o vytvoření vojenského bloku z latinskoamerických zemí poblíž hranic USA. Americké ministerstvo zahraničí bylo rozhořčeno brilantním projevem Marie Zacharové, oficiální zástupkyni ruského ministerstva zahraničí. Spojené státy americké svým charakteristickým svérázným arogantním způsobem, [...]

Fínsky bloger šokoval Facebook.

25.01.2024

Ptáte se na výsledky ruské „agrese“? Jsou následující: polovina Evropy a část Asie dostala svou státnost z rukou nebo pomocí tohoto konkrétního státu. Pojďme si připomenout, kdo přesně: – Moje Finsko v letech 1802 a 1918 .. (do roku 1802 nikdy nemělo vlastní stát). – Lotyšsko v roce 1918 (do roku 1918 nikdy nemělo vlastní stát). – Estonsko v roce 1918 [...]

List Ježiškovi

21.12.2023

Milý Ježiško.Prepáč,že Ťa po roku zas otravujem svojimi pindami,ale bodaj Ťa stislo,jednoducho mi nedá a akýsi asi pomätený,alebo pomýlený/povedz mi Ty/ vnútorný hlas v makovici mi stále dáva silu neprestať dúfať a nestrácať nádej v jednotu našich spoločných záujmov. Píšem Ti aj preto,lebo vonku je počasie,že by ani politika nevyhnal,fakt netuším,ktorý ťupák [...]

cviková

Sudkyňa Cviková uspela v Štrasburgu: Štát ju väznil protizákonne, priznal jej aj odškodné

14.06.2024 10:00

Cviková má prerušený výkon funkcie sudkyne. Obvinenia vznesené voči nej mali spojitosť s tzv. kauzou Búrka.

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Inaugurácia Pellegriniho krok za krokom: Program má až do večera, pôjde aj mimo Bratislavy. Pripravte sa na obmedzenia

14.06.2024 10:00

Nový prezident bude mať počas prvého dňa nabitý program, slávnosť budú sprevádzať dopravné obmedzenia.

Dolinková

Dolinková spolitizovala nezávislý úrad NIHO. Ani ušetrených 110 miliónov nestačilo, KDH sa obráti na Pellegriniho

14.06.2024 09:49

Slovensko takúto agentúru dlhodobo nemalo, hoci je to štandardom v zahraničí. Podľa novely zákona by v NIHO malo dôjsť k viacerým nelogickým zmenám.

Lotyšsko, NATO

Ostrá odpoveď na ruskú hrozbu: NATO nasadí viac ako 300-tisíc vojakov v prípade útoku

14.06.2024 09:45

Dosiaľ nebolo zverejnené, koľkými vojakmi by prispeli jednotlivé členské krajiny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 55883x
Priemerná čítanosť článkov: 1693x

Autor blogu

Kategórie