Založ si blog

Oné. ..

ONÉ…

Podtitul:historické prvenstvo Slovenska

Čas:ráno

Miesto: salaš na grúni pod lesom

Postavy: bača,honelníci,ovčeky

Dej😮 tom,ako bačovi svitlo a ovčekom z toho cvrklo

Ráno za rozbresku vstal bača Ďuro vyšiel pred svoju klimatizovanú kolibu, poškrabkal sa vo vajciach,rozhliadol sa orlím zrakom po salaši a v tej chvíli sťaby blesk z jasného neba mu to svitlo.Boha jeho,to je nápad,šak to je tak na nobelovku,ak nie na dve a stopro to najčestnejšie miesto v učebniciach histórie.

Ako človek praktický,ktorý nemá ďaleko od myšlienky k činom okamžite zvolal brífing celého osadenstva salaša a kázal poslať aj pre starú Blažkovú ako zástupcu médií.

A keď už boli všetci zhromaždení,vystúpil bača na vlečku od hnoja,aby ho všetci dobre videli a počuli a spustil svoj historický prejav.

Tak vážení prítomní oné, dnes ráno dostalo sa mi od pána Boha tej cti a bol som vybratý spomedzi všetkých obyvateľov planéty,aby som vám oznámil súc inšpirovaný vnuknutím samotného najvyššieho stvoriteľa akým spôsobom vyriešime všetky tie oné problémy,čo sa snami ťahajú od kedy je salaš salašom.

Ako všetci dobre viete,tak ekonomika nášho salaša je zaťažená niektorými neefektívnymi výdavkami,ktoré keby sa nám podarilo odstrániť,mohol by byť život na salaši bohatší,ľahší a veselejší a mohlo by byť viac oštiepkov a žinčice.Tým nechcem povedať,že tu tej srandy nemáme dosť,ale niekedy je jej tak veľa,že tam už prestáva všetka zábava.

Teda podstatou toho božieho vnuknutia je odstránenie neefektívnych výdavkov a v tomto konkrétnom prípade aj výdavkov oné filozoficky poňaté antihumánnych.A tak vážení oné odstránime armádu!!

Keď to bača vyslovil,v tej chvíli sa akoby zastavil svet.Všetci prítomní zdúpneli s ústami otvorenými,s dychom zaseknutým a nenašli by ste vlas,ktorý by nestál dupkom.Dunčo sa schoval do búdy a blchy ho prestali štípať.Starej Blažkovej vypadol z ruky diktafón, ovčekom sa narovnala vlna a poriadne im cvrklo.Stíchli aj vrabce a vietor prestal podúvať.Celý salaš sa chvel a Zemeguľa sa prestala točiť.

Bača po rečníckej odmlke,keď si dostatočne vychutnal zdesenie,ktoré spôsobilo jeho vyhlásenie pokračoval vo svojom historickom prejave.Vážení,kuknime sa na vec zrakom orla.Ak zrušíme výdavky na armádu,ostane nám viac na saturáciu ostatných spoločenských potrieb,čo sa odrazí na celkovej našej spokojnosti s životom.Naviac to bude mať ten efekt,že keď na vedľajšom salaši budú vidieť,čo sme urobili,tak im docvakne,že im nič z našej strany nehrozí a budú nasledovať náš príklad.Takto sa náš model rozšíri po všetkých salašoch a problém neefektívnych,antihumánnych výdavkov bude vyriešený.

No a teraz mi povedzte oné…..čo to do boha!……viac už bača nestihol povedať,lebo ho stiahli z vlečky,navliekli zvieraciu kazajku a ako nebezpečného blázna zavreli do príslušného zdravotníckeho zariadenia.Takto sme si na salaši pres…i šancu na historické prvenstvo. 

A pointa? Na svete je krásna tá rozmanitosť.Každý deň vás nas…niekto iný!

Vyhlásenie svetového Výboru pre ochranu práv vírusov.

14.04.2021

Vyhlásenie svetového vVýboru pre ochranu práv vírusov.(ďalej len VPOPV) Nakoľko bedlivé oko mediálnej siedmej veľmoci z nejakého dôvodu ,o ktorom autor tohoto článku pre istotu nechce konšpirovať,prehliadlo túto z pohľadu zvládania dôsledkov pandémie Covid-u veľmi dôležitú informáciu,považuje autor za potrebné zverejniť správu v plnom znení,aby si čitatelia mohli [...]

Homo Paradoxis! ?

12.04.2021

Podtitul Byť,alebo nebyť, aneb na vakcinačnom fronte nič nové aneb prelet nad okakaným dvorčekom. Aj keď nadpis všeličo napovie o obsahu,v skutočnosti autor len použil známy reklamný trik ako ťahák v očakávaní profitu vyjadreného počtom čitateľov a tým aj ovplyvnených makovíc:) In medias res. Vekmi overená skúsenosť velí,čím viac vieš,tým viac si schopnejší [...]

Prečo nie je demokracia najlepší systém. Príď už konečne kráľovstvo božie! I have a dream

04.04.2021

Prečo nie je demokracia najlepší systém. Príď už konečne kráľovstvo božie! I have a dream Politicko náboženské ultra sci-fi Zdroj: MS* Ako áno ,ako nie v jednej bohom zabudnutej časti vesmíru zachvátila planétu Zem nová pandémia. Vzhľadom na to,že obyvateľstvo planéty sa už vo svojej histórii s podobnými krízovými momentami viackrát muselo popasovať,tak múdre [...]

Ujguri

Britskí poslanci označili politiku Číny voči Ujgurom za genocídu

22.04.2021 23:16

Ide o ďalší prejav rozhorčenia britských politikov nad údajným porušovaním ľudských práv v autonómnej provincii Sin-ťiang na severozápade Číny, kde žije moslimská menšina Ujgurov.

Washington / Kapitol /

Snemovňa reprezentantov schválila návrh, aby bolo mesto Washington 51. štátom Únie

22.04.2021 22:58

V Senáte bude schválenie legislatívy oveľa zložitejšie, keďže naňho nebude stačiť len jednoduchá väčšina, ktorú tam majú demokrati.

Vladimir Putin

Putin: Zelenskyj musí najprv rokovať s donbaskými separatistami, potom s Ruskom

22.04.2021 21:29, aktualizované: 23.04.2021 00:06

Lídri samozvaných republík v Donbase deklarovali pripravenosť rokovať s ukrajinským prezidentom.

Michalovce / Michalovský poklad / Zemplínske Múzeum / Klenotnica / Expozícia /

V znovuotvorenom Zemplínskom múzeu možno vidieť vzácne predmety minulosti vrátane "michalovského pokladu"

22.04.2021 21:03

Novú stálu expozíciu múzeum sprístupnilo ešte začiatkom novembra minulého roka, pre epidémiu však predmety dosiaľ vo svojich priestoroch prezentovalo len krátko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 9467x
Priemerná čítanosť článkov: 1052x

Autor blogu

Kategórie