Založ si blog

CML*

Auriana-na hodine dejepisu.

Tak milé deti,dnes si povieme,ako to bolo na našej krásnej Auriane voľakedy dávno ešte v dobe,keď bola naša civilizácia len na počiatku svojho vývoja,keď bola naša spoločnosť podobne ako tí kojenci v plienkach a nie bez príčiny sa tej časti našej histórie hovorí doba temna.

Ako všetci viete,dnes si všetci občania našej planéty užívajú výhody ktoré nám prináša náš zjednotený celosvetový spoločenský riadiaci systém CML*,ale nebolo to vždy tak a ako je vidieť z našej histórie,trvalo stáročia,kým naša spoločnosť dospela vo svojom vývoji až do dneška v ktorom sa nám podarilo úplne odstrániť nedostatky z počiatkov nášho spoločenského vývoja a ktoré boli kedysi zdrojom nezmyselného utrpenia občanov Auriany.

V tej starovekej dobe,nazývanej aj doba temna sme mali na Auriane zavedený spoločenský systém nazývaný Demokracia a medzi vtedajšími občanmi Auriany bol všeobecne rozšírený úzus,že demokracia má síce mnoho nedostatkov,ale nikto nič lepšie nevynašiel.

No my dnes z poznania historického vývoja vieme,že postupným reformovaním boli mnohé nedostatky tzv.demokracie odstránené a spoločenský demokratický systém bol postupne upravovaný až do dnešnej podoby,ktorá v dostatočnej miere vyhovuje všetkým občanom Auriany.

Tak deti toľko na úvod a teraz už spúšťam AVUS*,ktorý vám vysvetlí v čom tkvie podstata rozdielov medzi tým historickým-tzv.temným demokratickým systémom a tým našim dnešným tzv.reformovaným.

Podstatné rozdiely medzi historickým a dnešným demokratickým systémom sú dva a sú predstavované spôsobom rozhodovania vo všetkých oblastiach spoločnosti.

Prvý rozdiel je ten,že pokiaľ v histórii bola Auriana rozdelená na jednotlivé štátne útvary v ktorých každý mal svoju miestnu tzv. vládu,ktorá navonok zastupovala občanov vo vnútri štátu a aj navonok voči ostatným štátom,tak dnes význam pojmov štátny,národný nie je tým rozhodujúcim ,ale v popredí myslenia a konania občanov je záujem a pojem celoplanetárny a z toho dôvodu na celej Auriane rozhoduje jediný orgán ROA* s pomocou CML*.

Druhým podstatným charakteristickým rozdielom medzi historickým systémom demokracie tzv.doby temna a tým súčasným je ten,že tzv. zásada merania rovnakým metrom je uplatňovaná na celej zjednotenej Auriane rovnako a bez rozdielov a nie tak,ako v histórii ,keď bola v rozhodovacích procesoch prítomná a svojou subjektivitou neustálym zdrojom problémov v spolužití národov Auriany sa prejavujúca rôznorodosť názorov jednotlivých zástupcov národov na ich riešenie.

Zdroj:historická skúsenosť;MS*

Pojmy:

*CML- centrálny mozog ľudstva

*ROA- rada občanov Auriany

*AVUS- jednotný vyučovací univerzálny systém

*MS-makovicový softvér

Hor sa Slovač!

25.04.2021

Hor sa slovač! Aneb ako sa mení svet v novodobej lampárni. Oňahdy,keď ste sa chceli na niečo sťažovať,štát mal pre tento účel zriadenú inštitúciu zvanú Lampáreň,ktorá sa tešila medzi pospolitým ľudom veľkej obľube.Pre vtedajšie lampárne bolo zvláštne,že ich úradovňami neboli akoby sa mohlo zdať príslušné pracoviská na železnici,ale zvyčajne sa nimi stávali [...]

Vyhlásenie svetového Výboru pre ochranu práv vírusov.

14.04.2021

Vyhlásenie svetového vVýboru pre ochranu práv vírusov.(ďalej len VPOPV) Nakoľko bedlivé oko mediálnej siedmej veľmoci z nejakého dôvodu ,o ktorom autor tohoto článku pre istotu nechce konšpirovať,prehliadlo túto z pohľadu zvládania dôsledkov pandémie Covid-u veľmi dôležitú informáciu,považuje autor za potrebné zverejniť správu v plnom znení,aby si čitatelia mohli [...]

Homo Paradoxis! ?

12.04.2021

Podtitul Byť,alebo nebyť, aneb na vakcinačnom fronte nič nové aneb prelet nad okakaným dvorčekom. Aj keď nadpis všeličo napovie o obsahu,v skutočnosti autor len použil známy reklamný trik ako ťahák v očakávaní profitu vyjadreného počtom čitateľov a tým aj ovplyvnených makovíc:) In medias res. Vekmi overená skúsenosť velí,čím viac vieš,tým viac si schopnejší [...]

kolóny, bratislava

Japonci by to zvládli za víkend. Kremský si pre kolóny pred Bratislavou volá šéfa NDS

22.06.2021 15:46

Juraj Tlapa pred výbor predstúpi pre situáciu na diaľnici D2 medzi Stupavou a hlavným mestom.

Španielsko, Katalánsko, milosť, separatisti, udelenie

Katalánski lídri dostali milosť, španielska opozícia to chce zvrátiť

22.06.2021 15:28

Španielska vláda udelila milosť deviatim katalánskym separatistom, ktorí si odpykávajú tresty za prípravu nezákonného referenda o nezávislosti.

Petra Vlhová, Zuzana Čaputová, veľky glóbus,

Daňo neuspel. Podnet na Čaputovú pre dres od Vlhovej výbor zamietol

22.06.2021 15:01

Neúspešný kandidát na prezidenta tvrdil, že prezidentka 22. marca a 30. marca propagovala súkromné spoločnosti.

babaryka

Chcel vyzvať Lukašenka, teraz mu hrozí 15 rokov za mrežami

22.06.2021 14:29

Bývalý bankár Viktar Babaryka tvrdí, že stíhanie voči nemu je spolitizované.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 12031x
Priemerná čítanosť článkov: 1203x

Autor blogu

Kategórie