Založ si blog

CML*

Auriana-na hodine dejepisu.

Tak milé deti,dnes si povieme,ako to bolo na našej krásnej Auriane voľakedy dávno ešte v dobe,keď bola naša civilizácia len na počiatku svojho vývoja,keď bola naša spoločnosť podobne ako tí kojenci v plienkach a nie bez príčiny sa tej časti našej histórie hovorí doba temna.

Ako všetci viete,dnes si všetci občania našej planéty užívajú výhody ktoré nám prináša náš zjednotený celosvetový spoločenský riadiaci systém CML*,ale nebolo to vždy tak a ako je vidieť z našej histórie,trvalo stáročia,kým naša spoločnosť dospela vo svojom vývoji až do dneška v ktorom sa nám podarilo úplne odstrániť nedostatky z počiatkov nášho spoločenského vývoja a ktoré boli kedysi zdrojom nezmyselného utrpenia občanov Auriany.

V tej starovekej dobe,nazývanej aj doba temna sme mali na Auriane zavedený spoločenský systém nazývaný Demokracia a medzi vtedajšími občanmi Auriany bol všeobecne rozšírený úzus,že demokracia má síce mnoho nedostatkov,ale nikto nič lepšie nevynašiel.

No my dnes z poznania historického vývoja vieme,že postupným reformovaním boli mnohé nedostatky tzv.demokracie odstránené a spoločenský demokratický systém bol postupne upravovaný až do dnešnej podoby,ktorá v dostatočnej miere vyhovuje všetkým občanom Auriany.

Tak deti toľko na úvod a teraz už spúšťam AVUS*,ktorý vám vysvetlí v čom tkvie podstata rozdielov medzi tým historickým-tzv.temným demokratickým systémom a tým našim dnešným tzv.reformovaným.

Podstatné rozdiely medzi historickým a dnešným demokratickým systémom sú dva a sú predstavované spôsobom rozhodovania vo všetkých oblastiach spoločnosti.

Prvý rozdiel je ten,že pokiaľ v histórii bola Auriana rozdelená na jednotlivé štátne útvary v ktorých každý mal svoju miestnu tzv. vládu,ktorá navonok zastupovala občanov vo vnútri štátu a aj navonok voči ostatným štátom,tak dnes význam pojmov štátny,národný nie je tým rozhodujúcim ,ale v popredí myslenia a konania občanov je záujem a pojem celoplanetárny a z toho dôvodu na celej Auriane rozhoduje jediný orgán ROA* s pomocou CML*.

Druhým podstatným charakteristickým rozdielom medzi historickým systémom demokracie tzv.doby temna a tým súčasným je ten,že tzv. zásada merania rovnakým metrom je uplatňovaná na celej zjednotenej Auriane rovnako a bez rozdielov a nie tak,ako v histórii ,keď bola v rozhodovacích procesoch prítomná a svojou subjektivitou neustálym zdrojom problémov v spolužití národov Auriany sa prejavujúca rôznorodosť názorov jednotlivých zástupcov národov na ich riešenie.

Zdroj:historická skúsenosť;MS*

Pojmy:

*CML- centrálny mozog ľudstva

*ROA- rada občanov Auriany

*AVUS- jednotný vyučovací univerzálny systém

*MS-makovicový softvér

Oné. ..

08.09.2020

ONÉ… Podtitul:historické prvenstvo Slovenska Čas:ráno Miesto: salaš na grúni pod lesom Postavy: bača,honelníci,ovčeky Dej😮 tom,ako bačovi svitlo a ovčekom z toho cvrklo Ráno za rozbresku vstal bača Ďuro vyšiel pred svoju klimatizovanú kolibu, poškrabkal sa vo vajciach,rozhliadol sa orlím zrakom po salaši a v tej chvíli sťaby blesk z jasného neba mu to svitlo.Boha [...]

Oznam ÚPBZ

03.09.2020

Oznam Úradu Pre Božie Záležitosti. Vážení občania planéty Zem.Na náš Úrad Pre Božie Záležitosti(´dalej len ÚPBZ) s príslušnosťou pre Zem a priľahlé planéty sú denne doručované sťažnosti veľkej skupiny nespokojných občanov planéty Zem ohľadom stvoriteľského diela božieho.Vzhľadom na skutočnú závažnosť predmetných sťažností a tiež na pokyn [...]

Ako je to u nás na Auriane.

02.09.2020

Tak už je to tu.Už vypukla tá divno komédia s názvom školský rok aj s jej aktérmi,čo im hovoríte všetci školopovinní. No a pretože tá komédia sa tu u vás neodmysliteľne spája aj so slovom trápenie,tak mi to nedá a ja vám to poviem.Poviem vám,ako to máme tam u nás na Auriane,hoci by som nemal a dosť tým riskujem,ale kto pestuje adrenalínové športy,ten chápe. U nás [...]

polícia Fatima Kauza peter vasko

Dvaja obvinení v kauze Fatima pôjdu do väzby

24.09.2020 17:32

Dvoch obvinených v kauze trenčianskeho baru Fatima Milana Ž. a Petra V. budú stíhať väzobne. Obvinenú Annu Ž. súd ponechal na slobode.

Ľuboš Blaha, poslanec NR SR (Smer)

Blaha už nečelí obvineniu za status, ktorý sa nepáčil Ďuriš Nicholsonovej

24.09.2020 16:42

Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) už nečelí obvineniu v súvislosti so statusom na sociálnej sieti, v ktorom mal obhajovať zločiny komunizmu.

Alexander Lukašenko / Bielorusko /

Lukašenko reagoval na neuznanie jeho inaugurácie západnými štátmi

24.09.2020 16:04

Zdôraznil, že vo voľbách získal napriek veľkej podpore pre jeho súperku Cichanovskú 80 percent hlasov.

Britain EU Brexit

Británia môže mať hranicu navyše. Brexitovú

24.09.2020 15:17

Bude mať anglický Kent vlastnú menu a armádu? A bude mu vládnuť kráľovná Alžbeta II.?

lavida

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 2700x
Priemerná čítanosť článkov: 675x

Autor blogu

Kategórie

Archív